Bikram Jóga

Bikram jóga je speciální druh jógy, který pochází z Indie. Tento druh jógy přináší několik úprav do klasické jógy. Její základatel Bikram Choudhury vytvořil unikátní styl 26 cviků, které se provádí ve velmi teplém prostředí (kolem 40°C).

Díky teplu se uvolní svaly a člověk může dělat cviky, které by normálně nesvedl. Očistě organismu také dopomáhá pocení, které odplavuje z těla škodlivé látky. Přesto tento typ jógy, není pro každého. Existují lidé, kteří tento drug jógy odsuzují a tvrdí že bikram jóga nemá s klasickou jógou nic společného. Je pravda, že cvičení je mnohem dynamičtější, rychlejší a někdy může být i nepříjemné. Klasická jóga je o relaxaci, Bikram joga je spíše o samotném cvičení.

Bikram Jóga


Tip na dovolenou:

Plánujete dovolenou do Karibiku? Pak je Kuba to správné místo pro Vás. Varadero nabízí jak levné tak i luxusní ubytování a na výlet si můžete zajet na místa jako je Havana nebo třeba Santiago de Cuba.

Řecký ostrov Rhodos nabízí návštěvníkům teplé počasí a celou řadu zajímavých památek. Čekají na Vás báječná letoviska jako je např. nikdy nespící Faliraki nebo klidnější Kolymbia.

Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz